Novinky a média

Klinické farmaceutky z nemocnice AGEL Nový Jičín pomáhají pacientům nastavit správnou medikaci

25.3.2024

Klinická farmacie je dynamicky se rozvíjejícím oborem budoucnosti. Zejména senioři často užívají zbytečně moc léků, jejichž nevhodné kombinace jim způsobují další zdravotní komplikace. Nemocnice AGEL Nový Jičín a Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice směřují svou pozornost na komplexní služby klinické farmacie s maximálním přínosem pro pacienty. Klinické farmaceutky Mgr. Tereza Vaňková a Mgr. Karolína Russ se specializují na racionalizaci léčby pacienta v rámci spolupráce s lékaři a dalšími zdravotnickými odborníky.

Celý článek